Używamy ciasteczek (również w celach naukowych)

Używamy ich, żeby usprawnić dla Ciebie działanie strony, a także do celów statystycznych.

książka dla dzieci

Z dumą, oddajemy w Wasze ręce, pierwszą z książek popularnonaukowych dla dzieci Lelony odkrywają… dlaczego niebo jest niebieskie.

Lelosza, Lebczito i Laszlo przybyli na Ziemię za pośrednictwem czarnej dziury z jednego z równoległych wszechświatów. Lelosza i Lebczito to Lelony, spędzają właśnie wakacje na Podlasiu. Lelosza potrafi się bardzo szybko przemieszczać. Lebczito umie podróżować w czasie.

Laszlo pochodzi ze świata Lelonów, ale mieszka na Ziemi i ma węgierskie korzenie. Ponad wszystko uwielbia tamtejszą kulturę, kuchnię i język. Gdy Lelony odwiedzają Ziemię, zawsze im towarzyszy i jest ich przewodnikiem. Laszlo także ma niezwykłą umiejętność – potrafi dowolnie zmieniać swój rozmiar.

Profesor Całka Oznaczona jest wesołym kundelkiem. Nie przeszkadza jej to jednak być niezwykle utalentowaną i inteligentną naukowczynią. Jej tajna siedziba i laboratorium mieszczą się w Lublinie, a jej życiową miłością są piłki tenisowe.

Logo mikro Naukowy Bełkot
Dawid Myśliwiec portret, rysunek

Ta książka, jak i wszystkie opisujące przygody Lelonów będzie “rozszerzana” treściami umieszczanymi na portalu naukowybelkot.pl. Co jakiś czas będzie można przeczytać u nas o zjawisku/historii związanej tematycznie z przygodami naszych bohaterów. Stosowne treści będą także dostępne do pobrania tak, by można było przysiąść nad nimi z dzieckiem. Wszystko to, rzecz jasna, za darmo.